Trening i dieta Julii PogrebińskiejPrzed wakacjami zakończyły się przygotowania znanej wszystkim z serialu ”Linia życia”, bardzo utalentowanej aktorki Julii Pogrebińskiej, do nowego filmu Jana Kidawy-Błońskiego pt. ”Nigdy się nie dowiesz”, scenariusz napisał Maciej Karpiński. Julia przygotowywała się do roli żydówki i tancerki baletowej.

Zadaniem naszej firmy było przygotować Julię fizycznie jak najlepiej do tej roli. Było to duże wyzwanie, ponieważ Julia według wytycznych reżysera miała być w trakcie zdjęć coraz szczuplejsza. Cały projekt trwał  10 tygodni, z czego 4 pierwsze tygodnie to przygotowania aktorki do rozpoczęcia zdjęć na planie filmowym. Kolejne 1, 5 miesiąca to treningi i dieta podczas kręcenia filmu. Reasumując mało czasu na zgubienie tkanki tłuszczowej przed rozpoczęciem zdjęć oraz mogące wystąpić problemy z brakiem energii aktorki na planie.

Wiedzieliśmy, że jednym z niezbędnych elementów, który przyspieszy metabolizm i będzie powodował wysmuklenie dodając delikatności w sylwetce Julii jest dobrze skonstruowany trening, który nie będzie kolidował z innymi zajęciami i zapewni optymalną regenerację jej organizmu, zaś podstawą efektu jaki osiągnęliśmy była dieta.

PROGRAM TRENINGOWY

Aby osiągnąć efekt, aktorka codziennie biegała na czczo, przed śniadaniem. Trening aerobowy trwał 1 godzinę i 10 min, w tętnie 145 – 150HR. Raz w tygodniu Julia wykonywała trening siłowy z Dariuszem Brzezińskim. Na 2 tygodnie przed zdjęciami codziennie miała dwu i pół godzinny trening z baletu. Był to dla aktorki i jej organizmu bardzo wyczerpujący okres.

DIETA

Żeby sprostać tak trudnym wymaganiom zbudowaliśmy dietę redukcyjną opartą na spożywaniu posiłków białkowych z dołączanymi posiłkami węglowodanowymi o niskim ładunku glikemicznym, dodając tłuszcze wielonienasycone z przewagą kwasów tłuszczowych OMEGA-3. W ułatwieniu trzymania diety dołączyliśmy błonnik pochodzący głównie z warzyw. Dietę uzupełniliśmy suplementacją składającą się z gotowych kompozycji witaminowych z schelatyzowanymi minerałami. Tylko przy takiej konfiguracji diety mogliśmy zmieniać sylwetkę aktorki, a jednocześnie zapewnić jej minimum energii potrzebnej do gry na planie i co najważniejsze bez uszczerbku na zdrowiu. W efekcie Julia zgubiła 6 kg wagi.

PRZYKŁADOWY DZIEŃ DIETY

Dzień tyg/godz.

Śniadanie, godz.: 8:00

II Śniadanie, godz.: 11:00

Obiad, godz.: 14:00

Podwieczorek, godz.: 17:00

Kolacja, godz.: 20:00 – 21:00

1 DZIEŃ

2 jajka na miękko i pokrojony w plastry pomidor

Sałatka z mixu sałat, z pomidorkami cherry, kiełkami słonecznika + 100g grillowanej piersi z kurczaka polane łyżką oliwy z oliwek z dodatkiem bazylii

Makaron pełnoziarnisty spaghetti podany z sosem bolońskim z mięsem z cielęciny. Sałatka z sałaty lodowej i papryki, przed zjedzeniem polana łyżką oliwy z orzecha włoskiego i posypana posiekanymi orzechami

Sushi z łososia i pełnoziarnistego ryżu z sezamem, do tego surówka z kapusty, z jabłkiem i marchewką polana łyżką oleju lnianego.

lub

100g sezonowych owoców ( np.maliny)

Duszona pierś z indyka podana z grillowanymi bakłażanami


O FILMIE

Akcja filmu ”Nigdy się nie dowiesz” rozgrywa się w latach 1943-1945 w Radomiu podczas okupacji. Główni bohaterzy filmu to: Janina (Magdalena Boczarska) jest wiolonczelistką, jej ojciec właściciel zakładu fotograficznego (Krzysztof Stroiński), który decyduje się udzielić schronienia w ich domu tancerce Żydówce Ester (Julia Pogrebińska). Między bohaterkami podczas traumatycznych przeżyć wytwarza się coraz mocniejsza więź, a relacje między nimi komplikują się…

W filmie wystąpią także takie znakomitości polskiego aktorstwa jak: Tomasz Kot, Jacek Braciak, Bożena Dykiel i Agata Kulesza. Film zostanie pokazany po raz pierwszy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tylko dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu się Julii Pogrebińskiej  oraz ogromnemu talentowi do systematycznej pracy mogliśmy osiągnąć świetną formę aktorki, którą najlepiej zobaczcie sami idąc do kina.

Fit & Eat

Ostatnio dodane artykuły