Popularne przyrządy i maszyny w klubach i na siłowni

 

 

Moda na bycie w formie

Siłownie i kluby to miejsca, które ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób, które wcześniej w ogóle nie miały do czynienia ze sportem, teraz decyduje się na poprawę własnej sylwetki oraz kondycji. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu miejsca, powstaje coraz więcej siłowni i klubów fitness, szczególnie w dużych miastach. Jak jednak wybrać te najlepsze? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wyposażenie siłowni, gdyż jest to najważniejszy element tego miejsca, który zadecyduje, czy uzyskamy wymarzone efekty.

Co powinna zawierać profesjonalna siłownia?

Najnowszy sprzęt oraz odpowiednia jego ilość zapewni nam, że będziemy mogli ćwiczenia wykonywać poprawnie i kompleksowo na każdą grupę mięśni. Na profesjonalnych siłowniach znajdziemy bardzo wiele sprzętów, z których można korzystać. Wśród najbardziej popularnych urządzeń na siłowni można wyliczyć: sprzęty cardio (bieżnie, rowery treningowe, orbiterki, steppery, wioślarze oraz ruchome schody), strefę wolnych ciężarów (ławeczki, hantle) oraz maszyny izotoniczne (różnego rodzaju maszyny do ćwiczeń poszczególnych partii mięśni).

Sprzęty cardio – są to jedne z podstawowych urządzeń, które powinny znaleźć się w każdej siłowni, ponieważ korzystają z nich wszyscy - zarówno siłacze i kulturyści, jak i osoby, chcące po prostu wzmocnić swoją wytrzymałość, kondycję oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Do sprzętu cardio zalicza się bieżnie, rowery treningowe, orbitreki, steppery, wioślarze oraz mniej popularne symulatory schodów. Sprzęty cardio są niezwykle przydatne jeżeli chodzi o naszą rozgrzewkę. Dzięki nim możemy też spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Strefa wolnych ciężarów – należy do niej ławeczka oraz hantle o różnym ciężarze. Ćwiczą na niej głównie siłacze i kulturyści, którzy przygotowują się do zawodów. Takie ćwiczenia są bardzo potrzebne, ponieważ - zdaniem wielu użytkowników - nie są w stanie zastąpić ich żadne maszyny. Jedynym utrudnieniem jest tutaj znajomość poprawnej techniki. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni, jak wykonywać dane ćwiczenie, najlepiej spytać się instruktora, ponieważ zła technika może powodować nie tylko brak uzyskania  zamierzonych efektów, ale także prowadzić do poważnych kontuzji.

Maszyny izotoniczne – istnieje bardzo wiele typów i modeli takich maszyn, które służą do ćwiczeń praktycznie każdej grupy mięśniowej. Do takich maszyn izotonicznych zaliczamy m. in. maszyny do wyciskania ciężaru na klatkę piersiową oraz barki, różne maszyny do ćwiczenia tricepsów, maszyny na nogi oraz urządzenia na spinanie mięśni brzucha. Niewątpliwie zaletą tych maszyn jest łatwość ich użytkowania, ponieważ ćwiczenia są prowadzone według ściśle określonych reguł, co uniemożliwia ich nieprawidłowe wykonywanie. Ponadto warto zaznaczyć, że przyrządy te umożliwiają ćwiczenia konkretnych grup mięśni, według własnego upodobania. Każda maszyna posiada możliwość regulacji, dzięki czemu możemy dostosować je do własnych, indywidualnych potrzeb.

Siłownie i kluby to miejsca dla osób, które chcą budować masę mięśniową oraz poprawić swoją sylwetkę i kondycję. Pamiętajmy jednak, że sam sprzęt to nie wszystko, jeżeli chodzi o nasz trening. To my wykonujemy całą pracę, a nie maszyny, dlatego tak ważna jest również nasza motywacja i dobre nastawienie.

Fit & Eat

Ostatnio dodane artykuły