Jak szybko schudnąć? Dieta bez glutenu

GLUTEN-W CZYM WSTĘPUJE?

Gluten występuje w pszenicy, jęczmieniu, owsie (jest mocno zanieczyszczony glutenem choć z natury jest bezglutenowy), makaronach, kaszy bulgur, pęczaku, kaszy perłowej, kuskusie, piwie

niestety to nie wszystko….

gluten jest swego rodzaju “naturalnym klejem” w przemyśle spożywczym dlatego spożywamy go również w pozostałych produktach takich jak: parówki, wędliny, jogurty owocowe, smakowe napoje czekoladowe, słabej jakości sery, śmietana, majonezy, gotowe sosy, dressingi, owoce suszone, gotowe budynie, lody, gumy do żucia, gotowe mieszanki przypraw oraz wiele innych.

Gluten dostarczany jest niemalże w każdym posiłku, spożywamy go aż tyle, że w każdym momencie możemy dostać nadwrażliwości na gluten.

DLA KOGO JEST DIETA BEZGLUTENOWA?

Dieta bezglutenowa jest konieczna oczywiście dla osób, które chorują na celiakie, mają nadwrażliwość na gluten, alergię na gluten ale również dla osób, które znacznie chcą ograniczyć spożywanie produktów zawierających gluten.

 

JAK ZDIAGNOZOWAĆ NADWRAŻLIWOŚĆ NA GLUTEN?

Jeżeli masz problem z odchudzaniem, a po posiłku, który zawierał gluten masz niestrawność, wzdęcia, zaparcia lub biegunkę, czujesz się ospały, przemęczony, czujesz że Ci się zatrzymała woda w organizmie, to bardzo możliwe, że masz nadwrażliwość na gluten.

 

CO JEŚĆ NA DIECIE BEZGLUTENOWEJ? 

Produkty dozwolone na diecie bezglutenowej: ryż biały i brązowy, kukurydza, gryka, proso, amarantus, quinoa, makarony z mąk bezglutenowych wykonane samodzielnie oraz kupne oznakowane znakiem „przekreślonego kłosa”, świeże nieprzetworzone mięso, ryby, jaja, mleko świeże, mleko w kartonie, mleko zagęszczane, mleko w proszku, kefir, maślanka, jogurt naturalny, nieprzetworzony ser biały, żółty, wszystkie owoce i warzywa.

WYBIERAJ PRODUKTY OZNACZONE PRZEKREŚLONYM KŁOSEM. 

 

 

  ***

Sponsorem przepisów jest Fit and Eat najlepszy Catering dietetyczny w Warszawie (https://fitandeat.pl/), który przygotowuje dietę o niskim indeksie glikemicznym, działaniu prozdrowotnym i odchudzającym. Od 10 lat na rynku jako produkt PREMIUM ze względu na wysokiej jakości produkty oraz wykwalifikowany zespół kucharzy i dietetyków.

Fit & Eat

Ostatnio dodane artykuły